Fundacja jest pomysłodawcą i realizatorem jedynej i unikatowej  w skali kraju Kampanii społecznej „Odważni Wygrywają” poruszającej zagadnienie profilaktyki raka jądra i dbałości o zdrowie wśród młodych mężczyzn. Kampania objęta jest patronatem Prezydenta Miasta Gdyni, a realizowana przy współpracy z Miastem Gdynia od 2009 roku.

Założeniem Kampanii jest przełamywanie tematu tabu, jakim jest samobadanie mężczyzn, diagnozowanie choroby raka jądra, a przede wszystkim wypracowanie zdrowych nawyków. W polskim społeczeństwie wciąż istnieje mała świadomość zagrożeń związanych z niekontrolowaniem zdrowia oraz ignorowaniem profilaktyki.

Działania Kampanii skierowane są do młodych mężczyzn, w wieku od 17 do 35 roku życia – to właśnie w tej grupie wiekowej diagnozowanych jest najwięcej przypadków zachorowań na ten rodzaj nowotworu, ale zarazem najwyższy jest współczynnik wyleczalności tej choroby, nawet do 99%. Przekaz Kampanii kierowany jest też do partnerek, rodzin i przyjaciół.

Kampania realizowana jest poprzez happeningi uliczne, obecność na dużych wydarzeniach sportowych, muzycznych (Open’er Festival), murale w przestrzeni miejskiej.

Nadrzędnym celem Kampanii jest edukacja. Od 2013 roku prowadzimy prelekcje połączone z warsztatem samobadania w szkołach ponadpodstawowych oraz na uczelniach wyższych. Poprzez niekonwencjonalne formy przekazu treści Kampanii staramy się dotrzeć do młodych ludzi, zachęcając do dbania o swoje zdrowie.

Począwszy od 2013 roku, do Kampanii przystępują kolejne polskie miasta, realizując program Kampanii, czyniąc ją tym samym Kampanią Ogólnopolską (więcej na www.odwazni.com).

W roku 2011 Fundacja GMN ze realizację Kampanii Odważni Wygrywają otrzymała medal Prezydenta Miasta Gdyni w konkursie „Gdynia bez barier”.

W 2012 wyróżnienie Nagrody Bursztynowego Mieczyka im. Macieja Płażyńskiego.

W roku 2017 wyróżnienie Nagrody Jaskółki Nadziei , przyznawane przez Polską Koalicję Pacjentów Onkologicznych.

Więcej informacji na: www.odwazni.com