Małgorzata Marmajewska, mgr psychologii, psychoonkolog

 • Absolwentka Uniwersytetu im. Kazimierza Wielkiego
 • Ukończyła psychoonkologię w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie
 • Koordynator pierwszej na Pomorzu Akademii Walki z Rakiem w Gdańsku
 • Koordynator Akademii Walki z Rakiem w Gdyni
 • Inicjatorka i koordynator Kampanii społecznej ODWAŻNI WYGRYWAJĄ – profilaktyka raka jądra
 • Autorka pierwszego w kraju Poradnika pt. „Odważni Wygrywają. Poradnik dla chorych na raka jądra oraz ich bliskich”
 • Prezes Fundacji „Gdyński Most Nadziei”

W Fundacji prowadzi spotkania indywidualne i grupy wsparcia. Jej zainteresowania pracą z osobami chorymi na nowotwory miały swój początek jeszcze podczas studiów na oddziale opieki paliatywnej Domu Sue Ryder w Bydgoszczy. To tam dr Maria Rogiewicz stała się jej mentorką i osobą, która zaszczepiła w niej radość pracy z chorymi onkologicznie. Praca na rzecz pacjentów pochłonęła ją i przekształciła się w pasję. W Hospicjum im. ks. Eugeniusza Dutkiewicza SAC w Gdańsku wspierała chorych terminalnie i ich rodziny. Szkoliła również personel zatrudniony w zakładach opieki paliatywnej. Była członkiem zespołu opracowującego merytoryczne aspekty II Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej na rzecz polskich hospicjów HOSPICJUM TO TEŻ ŻYCIE. W roku 2006 roku rozpoczęła realizację projektu Akademia Walki z Rakiem w Gdańsku, uruchamiając i promując pierwszy tego typu ośrodek na Pomorzu.

W 2006 roku w Gdyni zrealizowała swoje marzenie, by tworzyć własne miejsce – założyła Fundację „Gdyński Most Nadziei”, by w jej ramach realizować założenia Ogólnopolskiej Sieci Akademii Walki z Rakiem na rzecz mieszkańców Gdyni.

Uwielbiam spotkania z ludźmi i morze o każdej porze roku. Wiem, że każda, nawet najmniejsza kałuża odbija niebo.. .

Marta Guzowska – Deptuła, mgr psychologii, terapeutka

W Fundacji jest konsultantem programowym realizowanych projektów.

Anika Rojek, mgr psychologii

W Fundacji prowadzi grupy wsparcia dla chorych oraz rodzin.

Anna Słomkowska, dietetyk

Prowadzi porady dietetyczne dla podopiecznych Fundacji. Podczas indywidualnych spotkań opracowuje zalecenia dla osób zainteresowanych zdrowym odżywianiem, zwalczaniem otyłości, cukrzycy i innych chorób cywilizacyjnych, jak również profilaktyką wszelkich chorób.

Kamila Koprianiuk, mgr fizjoterapii, terapeutka ruchowa

Prowadzi fizjoterapię dla podopiecznych Fundacji, m.in. drenaż limfatyczny, jak również inne zabiegi usprawniające ciało. Pracuje wyłącznie manualnie. Jest specjalistką w zakresie fizjoterapii, wciąż podnosi swoje kwalifikacje. Ukończone kursy: Koncepcja terapii obrzękowej, Terapia obrzękowa wg Metody dr. Asdonka, Technika energizacji mięśni, Technika Kranio-Sakralna. Ukończyła następujące szkolenia w zakresie terapii ruchowej: Ćwiczenia oporowe i równoważne z zastosowaniem przyborów Thera-Band, pilates na piłkach.

Hanna Plata, instruktor tańca

Prowadzi zajęcia ruchowe. Tancerka od 12 lat, instruktorka salsy, absolwentka Szkoły Muzycznej I Stopnia. Uczestniczka międzynarodowych festiwali salsy w Warszawie, Paryżu, Mediolanie u najlepszych światowych tancerzy (Maykel Fonts, Eddie Torres,Juan Matos, Franklin Diaz). Ukończyła liczne kursy i szkolenia, m.in. Mindfulness, terapia psychologiczna w Instytucie Psychoimmunologii (hipnoza ericsowska, NLP, ustawienia hellingerowskie). Instruktor gimnastyki słowiańskiej – uczestniczka licznych warsztatów z gimnastyki słowiańskiej z zastosowaniem prastarych technik odnowy ciała i ducha wywodzących się ze słowiańskiej tradycji białoruskiej.

Magdalena Langowska – Sparzak, choreoterapeutka

Prowadzi zajęcia ruchowe: Izolacje – body work oraz Choreoterapię;

 • Założycielka Studia Tańca i Choreoterapii DANCE & SOUL;
 • Certyfikowana choreoterapeutka;
 • Członkini Polskiego Stowarzyszenia Choreoterapii;
 • mgr filologii polskiej o specjalności pedagogicznej, UG;
 • Absolwentka Podyplomowego Studium Terapii i Treningu Grupowego na kierunku Trening Kreatywności i Artterapia, UG;
 • Ukończyła liczne szkolenia z zakresu choreoterapii;

Beata Fryz, wizażystka

Pomaga pacjentkom Akademii Walki z Rakiem zadbać o wygląd w obliczu nasilającego się stresu, jak również po chemioterapii. Jej niesamowita osobowość oraz profesjonalny warsztat pracy stanowi ogromne wsparcie dla pacjentów Akademii. Prowadzi poradnictwo indywidualne oraz w warsztaty wizażu.

Martyna Kuczyńska, inżynier biotechnologii, edukatorka, koordynator wolontariatu

Prowadzi warsztaty i prelekcje z zakresu profilaktyki zdrowotnej. Podczas studiów odbyła 1,5-roczny staż w Laboratorium Immunologii Molekularnej Nowotworów w IITD PAN Wrocław. Studentka biologii medycznej na Uniwersytecie Gdańskim. Autorka programu warsztatów samobadania, diety w profilaktyce nowotworowej, rakotwórczych składników w kosmetykach, wpływu zanieczyszczeń powietrza na ludzkie zdrowie. Doświadczona w realizacji warsztatów edukacyjnych podczas dużych wydarzeń kulturalnych, m.in. Open’er Festiwal, Slot Art Festiwal, Pol-And-Rock Festiwal oraz podczas inicjatyw charytatywnych na terenie Sopotu i Wrocławia.

Biuro Porad Obywatelskich OVUM – poradnictwo prawne i socjalne

W ramach współpracy pośredniczymy w kontakcie z ekspertami z Biura Porad Obywatelskich OVUM w sprawach prawnych i socjalnych.