Małgorzata Marmajewska, mgr psychologii, psychoonkolog

 • Absolwentka Uniwersytetu im. Kazimierza Wielkiego
 • Ukończyła psychoonkologię w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie
 • Koordynator pierwszej na Pomorzu Akademii Walki z Rakiem w Gdańsku
 • Koordynator Akademii Walki z Rakiem w Gdyni
 • Prezes Zarządu Fundacji „Gdyński Most Nadziei”
 • Inicjatorka i koordynator Kampanii Społecznej ODWAŻNI WYGRYWAJĄ – profilaktyka raka jądra
 • Autorka pierwszego w kraju Poradnika pt. „Odważni Wygrywają. Poradnik dla chorych na raka jądra oraz ich bliskich”

W Fundacji prowadzi spotkania indywidualne. Jej zainteresowania pracą z osobami chorymi na nowotwory miały swój początek jeszcze podczas studiów na oddziale opieki paliatywnej Domu Sue Ryder w Bydgoszczy. To tam dr Maria Rogiewicz stała się jej mentorką i osobą, która zaszczepiła w niej radość pracy z chorymi onkologicznie. Praca na rzecz pacjentów pochłonęła ją i przekształciła się w pasję. W Hospicjum im. ks. Eugeniusza Dutkiewicza SAC w Gdańsku wspierała chorych terminalnie i ich rodziny. Szkoliła również personel zatrudniony w zakładach opieki paliatywnej. Była członkiem zespołu opracowującego merytoryczne aspekty II Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej na rzecz polskich hospicjów HOSPICJUM TO TEŻ ŻYCIE. W roku 2006 roku rozpoczęła realizację projektu Akademia Walki z Rakiem w Gdańsku, uruchamiając i promując pierwszy tego typu ośrodek na Pomorzu.

W 2006 roku w Gdyni zrealizowała swoje marzenie, by tworzyć własne miejsce – założyła Fundację „Gdyński Most Nadziei”, by w jej ramach realizować założenia Ogólnopolskiej Sieci Akademii Walki z Rakiem na rzecz mieszkańców Gdyni. Po niezwykłym spotkaniu w 2009 roku, dostrzegając ogromną lukę w świadomości społecznej, podejmując trudny i wstydliwy temat profilaktyki raka jądra, zbudowała Kampanię Społeczną „Odważni Wygrywają – profilaktyka raka jądra”. Opracowała autorski program edukacyjny dla uczniów szkół ponadpodstawowych, oparty na prelekcjach połączonych z warsztatami samobadania jąder na fantomie. Każdego roku trafia do ok. 1000 uczniów. Szkoli edukatorów szkół w całym kraju. Kampania Odważni Wygrywają, stała się działaniem ogólnopolskim, a jej założenia poza Gdynią, realizowane są w 6 miastach: Wrocławiu, Toruniu, Zamościu, Sosnowcu, Kaliszu oraz Koninie i Powiecie Konińskim.

Uwielbiam spotkania z ludźmi i morze o każdej porze roku. Wiem, że każda, nawet najmniejsza kałuża odbija niebo.. .

Marta Guzowska – Deptuła, mgr psychologii, terapeutka

W Fundacji jest konsultantem programowym realizowanych projektów.

Anika Rojek, mgr psychologii

W Fundacji prowadzi grupy wsparcia dla chorych oraz rodzin.

Michalina Frankowska, mgr psychologii, psychoonkolog 
 • Absolwentka Uniwersytetu Kardynała St. Wyszyńskiego w Warszawie
 • Ukończyła psychoonkologię na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym
 • Członek Polskiego Towarzystwa Psychoonkologicznego

Z osobami chorymi na nowotwory pracuje od dwóch lat wspierając ich w procesie leczenia i rehabilitacji. W swojej pracy wykorzystuje metodę pracy C.Simontona oraz Racjonalną Terapię Zachowania

Alicja Szumełda, fizjoterapeutka 

Prowadzi manualny drenaż limfatyczny dla Podopiecznych Fundacji. Specjalizuje się także w masażu leczniczym.

Anna Słomkowska, dietetyk

Prowadzi porady dietetyczne dla Podopiecznych Fundacji. Podczas indywidualnych spotkań opracowuje zalecenia dla osób zainteresowanych zdrowym odżywianiem, zwalczaniem otyłości, cukrzycy i innych chorób cywilizacyjnych, jak również profilaktyką wszelkich chorób.

Magdalena Langowska – Sparzak, choreoterapeutka

Prowadzi zajęcia ruchowe: Taniec na Zdrowie oraz Swobodna gimnastyka;

 • Założycielka Studia Tańca i Choreoterapii DANCE & SOUL;
 • Certyfikowana choreoterapeutka;
 • Członkini Polskiego Stowarzyszenia Choreoterapii;
 • mgr filologii polskiej o specjalności pedagogicznej, UG;
 • Absolwentka Podyplomowego Studium Terapii i Treningu Grupowego na kierunku Trening Kreatywności i Artterapia, UG;
 • Ukończyła liczne szkolenia z zakresu choreoterapii;

Beata Fryz, wizażystka

Pomaga pacjentkom Akademii Walki z Rakiem zadbać o wygląd w obliczu nasilającego się stresu, jak również po chemioterapii. Jej niesamowita osobowość oraz profesjonalny warsztat pracy stanowi ogromne wsparcie dla pacjentów Akademii. Prowadzi poradnictwo indywidualne oraz w warsztaty wizażu.

Martyna Kuczyńska, inżynier biotechnologii, edukatorka, koordynator wolontariatu

Prowadzi warsztaty i prelekcje z zakresu profilaktyki zdrowotnej. Podczas studiów odbyła 1,5-roczny staż w Laboratorium Immunologii Molekularnej Nowotworów w IITD PAN Wrocław. Studentka biologii medycznej na Uniwersytecie Gdańskim. Autorka programu warsztatów samobadania, diety w profilaktyce nowotworowej, rakotwórczych składników w kosmetykach, wpływu zanieczyszczeń powietrza na ludzkie zdrowie. Doświadczona w realizacji warsztatów edukacyjnych podczas dużych wydarzeń kulturalnych, m.in. Open’er Festiwal, Slot Art Festiwal, Pol-And-Rock Festiwal oraz podczas inicjatyw charytatywnych na terenie Sopotu i Wrocławia.

Agnieszka Krasnowska, biuro Fundacji

Szefowa Biura Fundacji, współkoordynuje projektami. Zawsze uśmiechnięta i gotowa do pomocy, w pierwszym kontakcie z chorymi i rodzinami jest doskonała.

Biuro Porad Obywatelskich OVUM – poradnictwo prawne i socjalne

W ramach współpracy pośredniczymy w kontakcie z ekspertami z Biura Porad Obywatelskich OVUM w sprawach prawnych i socjalnych.