Kochani, w związku z zaistniałą, sytuacją rozprzestrzeniania się koronawirusa, w nawiązaniu do decyzji Prezydenta Gdyni, z dnia 11 maca, w trosce o zdrowie i dobre samoopoczucie wszystkich Podopiecznych Fundacji – zdecydowałam o zawieszeniu wszelkich aktywności i spotkań w ramach Fundacji, do odwołania.

Apeluję do Państwa o zachowanie spokoju, nie popadanie w skrajności. Sytuacja jest poważna, jednak każdy z nas może w bardzo konkretny sposób jej przeciwdziałać. Nie generujmy irracjonalnych zachowań! typu czyszczenie półek sklepowych – to chaotyczne budujące niepokój działania, które zaczęły się od jednostki, a poruszyły tłumy – jeśli to będzie trwało – niestety wtedy naprawdę dojdzie do braków w dostawach, ale będą one spowodowane nieracjonalnymi zachowaniami społecznymi!

! Ufajmy TYLKO rzetelnym źródłom informacji. Myślmy racjonalnie i obniżajmy czynniki ryzyka : częste mycie rąk, zasłanianie ust i nosa łokciem lub chusteczką podczas kaszlu lub kichania, zachowanie bezpiecznej odległości od osoby, która kicha, kaszle lub ma gorączkę, unikanie skupisk ludzkich – środków komunikacji miejskiej, galerii handlowych, przeludnionych dyskontów). Raczej starajmy się w tym najbliższym czasie pozostać w domach.

Pamiętajmy o najbliższych, osobach starszych i samotnych, które mogą być w naszym otoczeniu. Dzwońcie do siebie, a przy kontakcie bezpośrednim stosujcie się do zaleceń, proszę.

Ważne!

Czas wolny od zajęć lekcyjnych i pracy nie powinien stanowić pretekstu do dodatkowych kontaktów towarzyskich czy spędzania wolnego czasu poza domem. Zaleca się pozostanie w domu i zadbanie o swoje bezpieczeństwo i zdrowie. 

Polecam rzetelne źródła informacji: strony gov.pl oraz gdynia.pl !

Trzymajcie się zdrowo. Pozdrawiam serdecznie do szybkiego zobaczenia!

Małgorzata Marmajewska, Prezes Zarządu Fundacji „Gdyński Most Nadziei”