Fundacja „Gdyński Most Nadziei” jest autorem unikatowego w skali Polski projektu dotyczącego profilaktyki nowotworów wśród młodych mężczyzn.

„Odważni Wygrywają” to autorski projekt naszej Fundacji. Jest to Kampania społeczna, która porusza zagadnienia profilaktyki raka jądra i dbałości o zdrowie wśród młodych mężczyzn, od 2009 roku realizowana przy współpracy z Miastem Gdynia. Działania Kampanii skierowane są do mężczyzn w wieku od 17 do 35 lat, bo właśnie w tej grupie wiekowej diagnozuje się najwięcej przypadków zachorowań. W ciągu roku skupiamy się na działaniach edukacyjnych, takich jak prelekcje w szkołach ponadpodstawowych. Kampania to edukacja w szkołach, ale także szereg niestandardowych działań w przestrzeni publicznej miasta. Dzięki współpracy z kilkudziesięcioma Partnerami – również spoza Trójmiasta – docieramy skutecznie z informacją o profilaktyce tego nowotworu do zagrożonych mężczyzn, ale również ich partnerek, sióstr, matek. W listopadzie, Międzynarodowym Miesiącu Walki z Męskimi Nowotworami, organizujemy m.in. otwarte sparringi z mistrzowskimi drużynami sportowymi, treningi z Jednostką Wojskową Formoza, spotkania w centrach handlowych połączone z warsztatami samobadania jąder na specjalistycznych fantomach.

Wciąż szukamy nowych sposobów promowania profilaktyki, by jak najwięcej osób poznało metody wczesnego wykrycia raka jądra. Warto dodać, że osobom zainteresowanym tematem umożliwiamy szybkie dotarcie do informacji o specjalistach w całym kraju oraz wstępne konsultacje. Zapraszamy na stronę www.odwazni.com.

Serdecznie zapraszamy do współtworzenia tej unikatowej, jakże ważnej Kampanii Społecznej. Masz kilka możliwości, możesz wybrać je wszystkie! Zgłoś szkołę do bezpłatnych prelekcji, zostań Odważnym wolontariuszem, przekaż darowiznę i/lub 1% podatku – KRS 0000262786.